Přihlaste sebe a svůj nápad na Social Innovation Camp Brno 2012


Respekt institut a Era spouští Burzu nápadů druhého ročníku Social Innovation Campu. Hledáme nejlepší nápady na společenské inovace, které mohou za pomoci online nástrojů vyřešit různé problémy ve společnosti. O víkendu 16.–18. 3. 2012 se v  brněnském Domu umění setká 60 účastníků – kempařů, kteří v 6 týmech budou během 48 hodin zpracovávat vybrané nápady do podoby životaschopných projektů.

Social Innovation Camp Brno 2012 propojuje lidi, nápady a online nástroje pro tvorbu společenských inovací. Akce vyvrcholí březnovým víkendem plným kreativity a tvůrčí energie v brněnském Domě umění. Generálním partnerem projektu je Era, partnerem je Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a mediálním partnerem je týdeník Respekt.

Přihlásit sebe nebo svůj nápad můžete prostřednictvím toho formuláře.

Jaké hledáme nápady?

Nabízíme několik vodítek, které je důležité si zodpovědět, než svůj nápad do Social Innovation Campu přihlásíte:

Jaký sociální problém chci řešit?

Nápad může být řešením specifického problému nebo může identifikovat problém v určité oblasti. Může být inspirován osobní zkušeností nebo vlastním zájmem o danou problematiku.

Podívejte se na projekty, které mohou být inspirací.

Nepřemýšlejte v obvyklých „škatulkách“. Hledáme nápady, které boří hranice, navrhují zcela nová a neotřelá řešení a vytváří úplně nové modely pro řešení společenských problémů.

Online nástroje jako hlavní prostředek

Řešení musí být založeno především na online nástroji nebo na aplikaci pro mobilní telefon.

Hledáme řešení, která využívají technologii inovativním způsobem a zároveň jsou úzce zaměřena na uživatele dané aplikace. Zajímají nás levné, jednoduché, efektivní a snadno použitelné nástroje.

Originalita!

Prověřte si za domácí úkol, zda nebyl váš nápad již někde použit. Cílem je inovace, ne recyklace! Nechce se vám do domácích úkolů? Zde je nástin, jak začít.

Realizovatelnost

Přemýšlejte o dlouhodobé udržitelnosti vašeho nápadu na řešení. Nejúspěšnější projekty nebývají obvykle ty nejrozsáhlejší, protože jsou příliš komplexní pro vyřešení za víkend. Nechystáme se dosáhnout světového míru za 48 hodin.

Jaké hledáme lidi – kempaře?

Co by byl kemp bez kempařů? Pokud nemáte nápad, přihlašte se jako kempař a pomozte jiným v realizaci jejich nápadu. Nemusíte být schopní programovat, najdeme pro vás lidi, kteří to umějí. Důležitým faktorem je vaše motivace, chuť pracovat na něčem novém a měnit svět kolem sebe. Staňte se kempařem a vyrazte 16. března do Brna. Formulář přihlášky zde!

Kde uvidím zaslané nápady?

Na stránce Burza nápadů pro SIC 2012 budeme postupně zobrazovat Vaše přihlášené nápady, které budete moci hodnotit a diskutovat o nich! Je na Vás jestli nápad necháte otevřený - tedy viditelný pro všechny nebo uzavřený, kdy se neobjeví v Burze nápadů a bude o něm vědět jen porota.Kategorie: Social Innovation Camp 2012 | Štítky: Social Innovation Camp 2012, společenské inovace

Komentáře v burze jedou na Disqus

Generální partner projektu:

ERA Finanční služby kdykoli a kdekoli

Partner:

T-Mobile fond

Inovace pro společnost na sociálních sítích:

Twitter Facebook