Zapoj se


Social Innovation Camp Praha 2013 startuje 26. srpna otevřením Burzy nápadů a vrcholí listopadovým víkendem plným kreativity a tvůrčí energie v Era světě!

Chceš se zapojit? Zde je cesta na Social Innovation Camp Praha 2013 v 7 krocích:

1. Zamysli se!

Každého z nás někdy napadne myšlenka, jak by mělo něco, co nás obklopuje, vypadat ideálně, jak by to mohlo fungovat lépe. Proč nechávat ale tyto myšlenky zapadnout? Pokud víš, jak by svět měl fungovat jinak, máš právě příležitost!
Je mnoho oblastí v naší společnosti, ve světě, které nefungují ideálně. Některé se nás dotýkají přímo, jiné zas trápí známé, příbuzné, kamarády. Některé je možné zlepšit/změnit za použití internetu a zejména pak za pomoci široké komunity jejich uživatelů. Kdo by neznal například příběh Wikipedie – otevřené encyklopedie vytvářené tisíci uživateli po celém světě. Nemusíte být technicky zdatní, stačí jen znát problém, který je třeba řešit a mít nápad, jak by web mohl být nástrojem, který k této změně pomůže.

2. Přijď se seznámit, tvořit nebo se jen přiučit!

Pokud si nejsi jistým, zda je Social Innovation Camp pro Tebe či máš nápad a nejsi si jistý, zda je to pravé ořechové. Určitě navštiv jeden z našich připravovaných Precampů. Budou se konat v září a říjnu – během prvního se více seznámíme s již existujícími projekty, které nám budou inspirací. V dalších se zaměříme na rozvoj a budování projektu jeho značky apod. Sleduj záložku PreCampy a přijď na jeden z večerů do Era světa.

3. Pošli nám svůj nápad!

Hledáme ty nápady na sociální inovace, do jejichž řešení jsou zapojeny nástroje internetu a nových médií. Stačí vyplnit přihlášku, kde stručně popíšeš svůj nápad a řešení. Již zaslané nápady si můžete prohlédnout či o nich diskutovat v Burze nápadů pro SIC 2013. Je na Tobě jestli nápad necháš otevřený - tedy viditelný pro všechny nebo uzavřený, kdy se neobjeví v Burze nápadů a bude o něm vědět jen porota. Burza se otvírá 26. 8. 2013 a její uzávěrka je 13. 10. 2013!

4. Porota vybere 6 nápadů

Porota vybere 6 nejlepších z došlých nápadů, které mají největší potenciál pro společenskou změnu, jsou udržitelné a přináší největší přínos. Všech 6 vybraných nápadů bude uveřejněno na webových stránkách. Tyto nápady se budou během kempu rozpracovávat a rozvíjet do reálných projektů. Chceš vědět, kdo Tvé nápady bude vybírat? Během léta Ti představíme porotce letošního ročníku SI Campu.

5. Přihlaš se jako účastník kempu!

I přestože zrovna váš nápad nemusí být vybrán nebo nemáte právě kreativní období, není to důvod, proč byste s námi nemohli kempovat. Můžete se zapojit díky svým zkušenostem, dovednostem a talentu a přivést tak na svět nový, inovativní a hlavně společensky prospěšný projekt. Kemp potřebuje účast webmasterů, designérů, sociálních a komunitních pracovníků, marketingových specialistů, ekonomů a dalších, kteří mají chuť se zapojit a jejichž znalosti by mohly pomoci vybraným nápadům k realizaci. Zapoj se do kempu, věnuj jeden víkend, své myšlenky a talent pro dobrou věc! Přihlášku zde najdeš od 26. 8. 2013. Přihlásit se můžeš do 13. 10. 2013. Zda jsi byl nebo nebyl vybrán jako účastník kempu, tě budeme informovat nejpozději do 17. 10. 2013.

6. Pojď s námi kempovat!

Social Innovation Camp Praha 2013 startuje v pátek 8. listopadu odpoledne prvním setkáním více než 60 kempařů v Era světě. Ti všichni mají za úkol dovést 6 nápadů k realizaci a mají na to 48 hodin času.

7. Vyhraj se svým týmem a projektem

Projekty, které vzešly ze šesti původně vybraných nápadů, budou veřejně prezentovány v nedělní podvečer 10. listopadu. Odborná porota z nich vybere ten, který má největší inovační potenciál a je dlouhodobě udržitelný. Nejlepší nápad dostane cenu v hodnotě 25 tisíc Kč jako první podporu pro realizaci projektu!Generální partner projektu:

ERA Finanční služby kdykoli a kdekoli

Partner:

T-Mobile fond

Inovace pro společnost na sociálních sítích:

Twitter Facebook